11.07.2008

The coolest dictionary known to hombre!

Bardzo ciekawy i świetnie się zapowiadający słownik internetowy Lingro, stworzony przez trzech młodych ludzi - Artura, Paula
i Holmesa - to create an on-line environment that allows anyone learning a language to quickly look up and learn the vocabulary most important to them. Może się też przydać tym, którzy po prostu chcą sobie coś przetłumaczyć.

Przykład zastosowania słownika widać na poniższym obrazku.

Po wpisaniu w okienko (klikacz WWW) na stronie Lingro adresu Pszetfurni, wybraniu odpowiedniej pary języków i kierunku tłumaczenia (polski -> szwedzki) i kliknięciu niebieskiej strzałki Pszetfurnia pokazała się wewnątrz Lingro, na pozór niezmieniona, ale tylko na pozór - teraz każde słowo było klikalne. Obrazek przedstawia rezultat kliknięcia słowa Chodzi w poprzednim wpisie.

Na stronie Lingro jest również klikacz plików - wprowadzony do niego plik .txt, .doc lub .pdf też staje się klikalny.

Twórcy słownika udostępniają też dodatki do przeglądarek ułatwiające korzystanie z Lingro, a także narzędzia dla webmasterów i blogerów.
Jakie słowniki są w Lingro, ile zawierają haseł i ile jeszcze jest do zrobienia, można zobaczyć tutaj. Tu też możesz, nasz Czytelniku, dołączyć do grona redaktorów Lingro - jeśli tylko czujesz się na siłach i masz na to ochotę.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz