08.01.2012

1% podatku

Pewnie nie wszyscy z Państwa już postanowili, na co przeznaczyć w tym roku 1% podatku. My swój damy choremu.
Witaj,
Jeśli to czytasz, to zapewne znasz mnie lub kogoś z kręgu moich przyjaciół, rodziny lub bliskich znajomych. Jeśli nie wiesz jeszcze na co przeznaczyć 1% swojego podatku, to może zdecydujesz się wspomóc moje leczenie.
Cztery lata temu zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane (SM). Tej choroby niestety nie można wyleczyć. Kuracja polega na dożywotnim przyjmowaniu leków spowalniających rozwój SM i sukcesem jest jeżeli nie jest gorzej.
Po roku oczekiwania otrzymałem, finansowaną przez NFZ,  trzyletnią kurację, która okazała się na tyle skuteczna, że w tym okresie nie nastąpiła progresja choroby. Skuteczność terapii potwierdził również fakt, że natychmiast po jej zakończeniu, nastąpił rzut choroby i trafiłem do szpitala...
Niestety pomimo tego, że powinienem przyjmować lek do końca życia, że nadal płacę składki na ZUS i jestem ubezpieczony, NFZ nie przewiduje dla chorych na SM stałego leczenia.
Koszt leku to 4 tysiące złotych miesięcznie. Trochę dużo, prawda? Dlatego szukamy alternatywnych sposobów finansowania leczenia i założyliśmy subkonto w Fundacji na rzecz Chorych na stwardnienie rozsiane „Dobro powraca”. Wiemy, że to pewnie nie wystarczy, ale mamy nadzieję, że za jakiś czas doczekamy się możliwości ponownego skorzystania z refundacji NFZ.
 Jak widać na zdjęciu, nie wyglądam tak, jak powszechnie kojarzy się chory na SM. Nadal mam swoje plany i zainteresowania. Mam jeszcze parę górek do zdobycia i jezior do przepłynięcia. Muszę też nauczyć tych dwóch małych gości, jak być porządnymi ludźmi i pokazać im, o co w życiu chodzi i co jest naprawdę ważne. I czasem zagrać z nimi w piłkę. Do tego potrzebuje trochę szczęścia i  zdrowia ... które kosztuje 4 tysiące miesięcznie...

Wypadałoby rzucić palenie i picie i tak zaoszczędzone złotówki przeznaczyć na leczenie. Tylko, że ja nie palę i  nie piję, więc cała nadzieja w dobrych ludziach.
Wszystkim, którzy będą chcieli pomóc, serdecznie dziękujemy i wierzymy, że zgodnie z nazwą fundacji, dobro powraca.

W jaki sposób wypełnić PIT, by 1% podatku przekazać na rzecz Mirka:
Na ostatniej stronie PIT, w rubryce Wniosek o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego, należy podać nazwę organizacji „Dobro Powraca – Fundacja na rzecz Chorych na stwardnienie rozsiane” oraz nr jej wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (0000 33 88 78), a w celu szczegółowym wpisać nazwisko Mirosław Kurzyp.

Kto może przekazać 1% podatku oraz czy informacja o wysokości wpłaty i dane darczyńcy są przekazywane fundacji: http://www.dobropowraca.pl/cms/moesz-pomoc/1-podatku.html

Darowizny, inne niż 1% podatku, można przekazywać na konto Fundacji, z zaznaczeniem w opisie przelewu nazwiska obdarowanego: Mirosław Kurzyp
Nr konta i szczegóły: http://www.dobropowraca.pl/cms/moesz-pomoc/darowizny.html

Zasady wykorzystania środków zgromadzonych na subkoncie:
http://www.dobropowraca.pl/cms/subkonta/wykorzystanie-srodkow.html

Więcej informacji:
www.dobropowraca.pl

Pozdrawiam i dziękuję,
Mirek Kurzyp
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz