27.01.2010

Electrolux... i wszystko jasne

Kupiliśmy pralkę firmy Electrolux. W instrukcji obsługi znaleźliśmy takie zdanie:

Program referencyjny dla prób zgodnie z normą CEI 456 ( Eco w temp. 60°): 46 l / 0,93 kWh / 140 min

Jest to przypis do opisu programu prania Eco. Ponieważ przypisu nie rozumiemy, dziesięć dni temu poprosiliśmy producenta
o wyjaśnienie, posłużywszy się formularzem kontaktowym na stronie internetowej. Odpowiedzi nie dostaliśmy. Może ktoś z Państwa wie:
  • co to jest program referencyjny,
  • o jakie próby chodzi,
  • co to jest CEI,
  • czego dotyczy norma CEI 456,
  • czy mamy się z nią zapoznać?
:) :)

Dopisek
Instrukcji przydałaby się korekta, wtedy w opisach programów nie straszyłaby wielokrotnie powtórzona bezsensowna fraza stop w wodą.

Dopisek
No i mamy wyjaśnienie – w komentarzu do tego wpisu.

1 komentarz :

  1. Informacja o programie eco zamieszczona w instrukcji obsługi pralki Electrolux odnosi się do obowiązującej normy europejskiej o nazwie CEI 60/456. Norma ta pozwala porównywać różne produkty. Opis informuje o tym, że w warunkach zgodnych z podaną normą w trakcie programu prania w temperaturze 60 C ten model pralki zużywa 46 litrów wody, 0,93 kWh, a pranie trwa 140 minut.


    International Electrotechnical Commission w skrócie IEC to międzynarodowa komisja elektrotechniczna, która opracowuje i publikuje normy obowiązujące dla urządzeń elektronicznych. Więcej informacji o działaniach komisji można znaleźć na stronie http://www.iec.ch/

    OdpowiedzUsuń