24.10.2010

Honey liqueur, czyli czysta
Przezroczysty bezbarwny płyn w eleganckiej płaskiej butelce. Z tyłu wyłania się ze szkła reliefik przedstawiający dwa niedźwiedzie siedzące pod drzewem, z kieliszkami w łapach, okolony słowami Polish honey krupnik liqueur, czyli Polski likier miodowy krupnik. Z przodu na etykiecie napis: Premium Krupnik vodka. Made from the finest varieties of grain and cristalline pure water according to Polish recipes dated back to 1846, co można przetłumaczyć tak: Wysokogatunkowa wódka krupnik zrobiona z najlepszych odmian zboża i krystalicznie czystej wody, według polskiego przepisu z 1846 roku.

Zawartość butelki zbadaliśmy organoleptycznie i nie mamy wątpliwości: to nie likier miodowy, tylko czysta wódka. Czyżby jej producent, Destylarnia Sobieski S.A. ze Starogardu Gdańskiego, liczył na to, że cudzoziemcy (bo chyba przede wszystkim dla nich są przeznaczone butelki z angielskojęzyczną etykietą) tego nie zauważą?

Dopiski
  1. Że to nie likier miodowy, już wiemy. Ale to też nie krupnik. Krupnik to z definicji napój alkoholowy sporządzony na miodzie i korzeniach.
  2. Krystaliczny to po angielsku crystalline, nie cristalline.
  3. Premium krupnik vodka jest niezła, ale wolimy żołądkową gorzką czystą de luxe z Lublina (nawiasem mówiąc, jej nazwa to też dziwoląg, bo wódka nie może być jednocześnie czysta i gorzka; chyba zrobimy na ten temat osobny wpis, ale na razie nie mamy corpus delicti).
  4. Obrazek przedstawiający rewers butelki (u góry po lewej) zrobiliśmy starą jak świat metodą kopiowania wypukłości i wklęsłości za pomocą miękkiego ołówka i kartki papieru, bo nie potrafiliśmy tego dobrze sfotografować.
Dopisek
Ciąg dalszy - w następnym wpisie (chronologicznie następnym).

    Brak komentarzy :

    Prześlij komentarz