05.01.2011

Wyręczamy Albatrosa

W tej niezwykłej książce o włoskiej kuchni, tradycji, historii, kulturze (przeł. Jan Jackowicz, wyd. III, 2010) jest na s. 45 i 46 takie bezsensowne zdanie:

Psychologowie, socjologowie, czeństwa, gdy wygasa obudzona w nim skłonność do konfliktów i nie rozwija się skłonność do agresji.

Gdyby Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz miało stronę internetową, pewnie by na niej przeprosiło za błąd i zamieściło poprawną wersję:

Psychologowie, socjologowie, filozofowie i pisarze (jak Elias Canetti) opisują stan pojednanego społeczeństwa, gdy wygasa obudzona w nim skłonność do konfliktów i nie rozwija się skłonność do agresji.

Podyktowała nam ją miła pani spod numeru (22) 842 98 67.
 
Dopisek
Na nasze narzekanie, że nikt nie oddzwonił, choć się kilka dni wcześniej nagraliśmy zachęceni przez automatyczną sekretarkę, ta sama pani z rozbrajającą szczerością powiedziała, że u nich nikt tego nie odsłuchuje. 

Dopisek
Napisała do nas pani z Albatrosa, chyba nie ta, z którą rozmawialiśmy przez telefon, i chyba nie z kawiarenki, więc choć strony nie mają, wygląda na to, że mają komputer z dostępem do internetu. Napisała tak:
Dziękujemy za informację, mamy nadzieję, że była to incydentalna pomyłka. Już tekst został poprawiony. Niestety takie rzeczy się zdarzają, a tu wdarł się po prostu chochlik drukarski.
Ciekawe, gdzie poprawili, bo przecież nie w książkach, które już są w domach, księgarniach, hurtowniach. A nadzieję też mamy. Gdyby się jednak okazało, że pomyłka nie była incydentalna, damy znać.
 

1 komentarz :

  1. > Ciekawe, gdzie poprawili,
    > bo przecież nie w książkach (...).

    Dobrze powiedziane :-)

    OdpowiedzUsuń