24.08.2011

◄ OPÓR POSŁUSZEŃSTWO ►

Jeśli idąc od placu Na Rozdrożu w stronę placu Trzech Krzyży prawą stroną Alej Ujazdowskich, zadrze się przed skrzyżowaniem z Matejki głowę i spojrzy wysoko na stojącą tam latarnię, można zobaczyć na tle nieba niezwykły drogowskaz:Solidnie wykonany (pierwszy raz zauważyliśmy go ponad rok temu, nic mu od tamtej pory nie zaszkodziło), solidnie przymocowany, bardzo nas intryguje. Kto go tam umieścił, kiedy, po co? Co chciał w ten sposób powiedzieć? W internecie znaleźliśmy tylko jedną wzmiankę na ten temat, pod wpisem w blogu Wojciecha Orlińskiego, gdzie komentator szybkowar napisał: W Alejach Ujazdowskich na skrzyżowaniu z Matejki wisi na latarni tabliczka z napisem „opór/posłuszeństwo”, wskazująca odpowiednio na ambasadę Stanów i Sejm. Dziwne, że dotąd jej nie zdjęli.

Może ktoś z Państwa zna rozwiązanie tej zagadki?

Dopisek
Sami je znaleźliśmy, tutaj. Wcześniej najwidoczniej kiepsko szukaliśmy. Ten drogowskaz to efekt akcji grupy twożywo, sprzed trzech lat.


1 komentarz :

  1. Mnie się to kojarzy z książką "Przystosowanie i opór", którą napisał jakiś czas temu Andrzej Friszke. Tytuł odzwierciedla różne postawy polskiego społeczeństwa wobec władzy ludowej.
    A że w pobliżu tego znaku stanąć ma kiedyś Muzeum Historii Polski...

    OdpowiedzUsuń