09.09.2013

Pomocy!

Ni stąd, ni zowąd w naszym blogu pojawiła się na lewo od wpisów pionowa linia i wpisy przesunęły się w prawo, przez co nie widać końca wielu wierszy. Nie mamy pojęcia, jak to naprawić. Będziemy wdzięczni za pomoc.

Dopisek
Bardzo dziękujemy elemelowi (zob. komentarz). Wprawdzie nie skorzystaliśmy do końca z jego rad, bo żebyśmy mogli to zrobić, musiałyby być łopatologiczne, ale wystarczyło, że otworzyliśmy szablon blogu i go zapisaliśmy, i pionowa linia zniknęła. Cuda jakieś chyba :)

6 komentarzy :

 1. Firefoksowy inspektor mówi, że diwek: div id="main" class="main section" i jego klasa .section dostały skądś margines poziomy (lewy i prawy) 15 pikseli (pochodzi z pliku długiNumerek-bundle_css.css z foldera widgets) i wszystko wam się o tyle przesunęło (stąd imho też ta przerwa między środkową i prawą kolumną).

  Kreska pochodzi od obrazka tła dla elementu #main. Pewnie pełni jakąś ważną funkcję.

  Najprościej, choć niezbyt elegancko, byłoby dodać margin:0 do elementu #main (ewentualnie można by skasować/zakomentować wartość background - to kreska zniknie na zawsze, ale ja bym zostawił, nie po to dyzajner ją tam w czoła pocie dodał, żeby ją tak sobie wywalać!)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy i prosimy przeczytać dopisek do wpisu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za podziękowania :)
  Linia nie zniknęła przecież - przyjżyjcie się dobrze - jest po prawej i po lewej stronie, tylko tak przyklejona jakoś ten...

  OdpowiedzUsuń
 4. Te linie chyba zawsze tam były, a nawet jeśli nie, to liczy sie to, że teraz znowu wszystko widać jak należy.

  Nie bylibyśmy Pszetfurnią, gdybyśmy nie wytknęli błędu: „przyjrzeć się” pisze się przez dwa „rz”.

  OdpowiedzUsuń
 5. Napisaliście "otworzyliśmy szablon blogu i go zapisaliśmy". Nie powinno być "otworzyliśmy szablon bloga i go zapisaliśmy"?

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Według „Wielkiego słownika ortograficznego PWN” – tak, z czym trudno nam się zgodzić, zwłaszcza, że ten sam słownik podobnym wyrazom (log, dekalog, epilog, dialog, katalog, monolog, nekrolog, grog, smog) każe w dopełniaczu dawać końcówkę -u.

  OdpowiedzUsuń