10.10.2014

Nowości Poradni językowej PWN

Żeby móc się o nich na bieżąco dowiadywać, teraz trzeba sobie zaprenumerować newsletter:

co wymaga podania adresu e-mailowego i wyrażenia zgody na otrzymywanie różnych innych informacji, nie tylko porad językowych i nie tylko od WN PWN.

Do niedawna, chyba jeszcze we wrześniu, poradniane nowości były udostępniane za pomocą kanału RSS, którego już się jednak na stronie poradni nie znajdzie, choć wciąż można znaleźć w internecie (tutaj) wyliczane właśnie przez PWN zalety tego sposobu dostarczania informacji:
  • użytkownik pilnuje swojej prywatności (nie musi podawać swoich danych, np. adresu e-mail),
  • sam decyduje kiedy informacja dotrze do niego (kiedy sprawdzi, czy w serwisie pojawiły się nowe wiadomości),
  • ma pewność, że otrzyma informację o każdej aktualizacji serwisu (nie umknie mu więc żadna wiadomość),
  • unika oglądania natarczywych reklam i innych elementów reklamowych (trafia bezpośrednio do treści wiadomości, pomijając strony główne),
  • gromadząc interesujące go kanały w jednym miejscu, oszczędza czas (może więc zapoznać się z większą liczbą interesujących informacji).
Żeby mimo wszystko móc nadal pokazywać w Pszetfurni (na prawym pasku) ostatnie nowości z poradni, poszperaliśmy i znaleźliśmy pośrednika, który w tym pomaga. Dzięki niemu wciąż mamy kanał RSS do Poradni językowej PWN:
który Państwo też mogą wykorzystać.

1 komentarz :

  1. Dzięki! Przez dłuższy czas zastanawiałem, się, dlaczego w moim czytniku RSS nie było aktualizacji z poradni. Teraz już jasne :)

    OdpowiedzUsuń